עלינו


עלינו

תחרות-התנועה לחירות בתעסוקה שמה לה למטרה לאזן את כוחם והשפעתם השלילית של ארגוני העובדים על המשק הישראלי ולסייע לעובדים הנפגעים מארגוני עובדים במקומות עבודתם, תוך דגש על צמצום נזקיה של ההתאגדות במגזר הציבורי.

 

חלקים נרחבים משוק העבודה בישראל נשלטים בידי ארגוני עובדים. ארגונים אלה פועלים להשגת הטבות מרחיקות לכת עבור קבוצה קטנה של עובדים, על חשבון מרבית העובדים והמעסיק. חוקי העבודה, בגיבוי בתי הדין לעבודה, מעניקים לארגוני עובדים אמצעים כמעט בלתי מוגבלים לגרום נזק למעסיקים ולציבור. ארגוני העובדים הותיקים בוחרים לפעול באופן פוגעני כלפי המעסיקים על מנת להשיג הטבות, במקום בפעילות למען עובדים. יתרה מכך, המצב הייחודי לישראל שבגינו שליש מהעובדים מסוגל לכפות על רוב העובדים התאגדות ותשלום מס לארגון העובדים, דורש טיפול יסודי. למצב זה השלכות מרחיקות לכת על כלל המשק, וזהו אחד הגורמים המשמעותיים ביותר ליוקר המחיה, לפגיעה בשירותים הניתנים לאזרח ולפריון העבודה הנמוך.

'תחרות' הוקמה בסוף 2015 על ידי מספר פעילים אשר חברו זה לזה לנוכח ההבנה של נזקי העבודה המאורגנת בישראל, והמחסור הזועק בארגון אשר מקדם מחקר ומדיניות בשוק העבודה על בסיס השקפה המצדדת בחופש כלכלי. התנועה הציבה לעצמה למטרה לקדם חופש בשוק התעסוקה, מתוך הבנה שהדרך להיטיב עם עובדים עוברת בבחירה חופשית ולא בכפייה, ושהמפגש בין עובדים ומעסיקים הוא אחד של שיתוף אינטרסים ולא של מלחמת מעמדות. הגמשת שוק התעסוקה היא אינטרס של עובדים, מעסיקים, צרכנים וכלל האזרחים, והיא דרך המלך להורדת יוקר המחיה, לשיפור רמת החיים ולקידום שגשוג כלכלי במשק הישראלי.

 

אנחנו פועלים:

  1. לקדם מחקר הנוגע ליחסי עבודה במאה ה-21
  2. לסייע לעובדים הנפגעים במקום עבודתם
  3. להנגיש לציבור מידע לגבי התאגדות עובדים הפוגעות במשק
  4. לקדם שינויי חקיקה ומדיניות בתחום יחסי העבודה

הצוות

מתן רוטמן – יו"ר

מתן רוטמן, הוא יועץ ניהולי בחברת Deloitte, ולשעבר עצמאי בתחום הטכנולוגיה והחשיבה המערכתית. בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים במדע המדינה ויהדות, תכנית המנהיגות של המכללה למדינאות, וקרן תקווה למחשבה פילוסופית יהודית. לשעבר מנהל פרויקטים בנציבות שירות המדינה, ושליח הסוכנות היהודית בארצות הברית. מתחומי עניינו, סוגיות של מינהל ציבורי בהיבטי יעילות ואפקטיביות בדגש על איזונים ובלמים בתוך ובין מערכות שלטוניות.

אלון תובל – מנכ"ל ומייסד

בעל תואר ראשון במדעי הרוח ובמזרחתיכון מהמרכז האקדמי שלם. אלון נמנה על מייסדי תכנית "אקסודוס", תכנית המספקת חינוך משמעותי במחשבה פוליטית עבור סטודנטים מצטיינים בקמפוסים ישראלים, אותה ניהל בעבר והוא מלמד בה כיום. לשעבר: עורך ובעל טור באתר "מידה", מגזין אינטלקטואלי מקוון; וחבר מטה בעמותת לב אחד – סיוע אזרחי במצבי חירום, שם יזם והוביל את משלחת הסיוע לסרביה בחורף 2014.

טל' 054-7372222   |  tuval@tacharut.org

הדס אופיר – חברת ועד מנהל

הדס אופיר היא אנליסטית בכירה ומנהלת פרי-סייל בחברת המודיעין והאסטרטגיה "קלע", ולשעבר קצינת מודיעין במשרד ראש הממשלה. בוגרת המרכז האקדמי שלם בפילוסופיה ומדעים הומניסטיים ותכניות המנהיגות והאסטרטגיה של קרן תקווה.

טל קופל – חבר ועד מנהל

טל קופל הוא מורה ומחנך בגמנסיה העברית בירושלים, מרצה בתכנית אקסודוס ומרצה במכינות קדם-צבאיות על היסטוריה של הרעיון הציוני. בוגר אוניברסיטת בר אילן במדעי המדינה ותקשורת, אוניברסיטת אריאל במורשת ישראל, תוכנית המצטיינים של המכללה למדינאות וקרן תקווה למחשבה פוליטית, כלכלה ואסטרטגיה. מתחומי עניינו, התפתחות הרעיון הציוני, סוציולוגיה של החברה הישראלית ואקטיביזם פוליטי.